Beşik catı

Besik-cati
İletişim

10,492 Gösterim

0 Yorumlar

Yazdır

Favorilerine ekle

Beşik catı

Beşik çatı yapımıyla ilgili detaylı bilgi ve hangi sistem ile beşik çatı yapılmalıdır.

Beşik çatı sistemi, bir binanın çatı katına yapılabilecek olan iki taraflı eğimi olan bir çatı sistemidir. Beşik denilmesinin nedeni ter açıdan bakıldığında beşik gibi içe doğru ve uca doğru basıktır. Beşik çatı sistemi hangi nedenle yapılmalıdır ve nasıl kullanılır, Beşik çatı dublex olan daire üzerlerine yapılır, yapılma sebebi ise çatı katını daha rahat kullanabilmektir. iki tarafa eğimli bir şekilde olan beşik çatı meyilini isteğiniz kadar verebilmeniz ve çatı ortasını istenilen yüksekliğe getirebilmek.
Beşik çatı yapımı bir dört köşe olan bir binanın çatısını söküp yenilemeyi düşündüğünüzde ve bu yenileme işlemi yapılırken dört köşe çatıyı beşik çatı sitemine döndürmek için çatıyı komple söküp aşağıya indirdikten sonra bina üzerinden hangi bölgenin manzarası güzelse o bölgeye göre beşik çatı yönü ayarlanır bu tamamen isteye bağlıdır. Çatı orta kısmına her iki taraftan ölçü alınarak ortası bulunup, yük taşıyıcı olan ana mahye dediğimiz taşıyıcı yapılır, sonrasında tek tarafın uc kısmına beton üzerine ilave tahta döşenerek ana mahyeden gelen bağlantıyı ona monte edilir.
yeni-besik-ahsap-yapımı
Yapmış olduumuz Beşik çatı modelleriden bazı fotağraflar göstermekteyiz. tamamen bizlerin uygulamasıdır. firmamız olarak beşik çatı yapımında olsun diğer çatı sistemlerinde olsun uygulamalarımızın tamamını uygun fiyat tabiri cayizse ucuz çatı sistemi ile yapıp helal para kazanarak az olsun öz olun parolasıyla çatı işlerimizi yapmaya devam etmekteyiz.

çatı arasında olması gereken duvar bölmeleri belirlenip ona göre bir orta mahye daha atılır, sonrasında ızgarası beşeon 5×10 ile döşenir ızgara döşenirken çatı güvercinlik ile ilgili hangi bölgelerden bırakılacaksa o bölgeden güvercilik bırakılır. mert çatı çatının bir kanadı bitirilir. aynı şekilde diğer kanadıda yapılarak her iki tarafında ızgarası döşenir. ızgara işlemi yapıldıktan sonra çatının iki 2 kenar kalan kısımlarına duvar örülerek kapatılır. çatı döşemesi için osb yada döşeme tahtası ile döşenir çatı dere sistemi yapılarak, döşeme üzerine belirlenen çatı kaplama malzemesi yapılır, çatı duvar örülen iki kenar kısıma ve baca çatı çıkış kapağı vs çatıda olması gereken bütün bölgelere izolasyon yapılır ve iki taraflı olan çatı sistemi sonlandırılır. Beşik çatı sistemini sizlerle paylaştık daha fazla bilgi için bizleri arayabilirsiniz..

Website Link Visit Link Here
Category