Ahsap catı

ahsap-cati
İletişim

4,228 Gösterim

0 Yorumlar

Yazdır

Favorilerine ekle

Ahsap catı

Prefabrik Ahşap Kafes Çatı Yapıları

Ahşap kafes çatı yapılar genellikle tek aile evleri ve diğer görece küçük binalarda kullanılmaktadır. Konut yapımında kullanılan ahşap çatı makas makas derinliği yapısal kapasite elde etmek gibi bir şekilde monte edilir biçilmiş kereste üyelerinden oluşmaktadır. Kafes yaygın ağırlık oranı ve inşaat hızına kendi gücü nedeniyle kullanılır. Günümüzde çoğu kafesler önceden tasarlanmış ve şantiyeye sevk öncesinde prefabrik vardır. Kimin kapasitesi aşıldı olmayan bir düzgün tasarlanmış inşa yüklü ve korumalı çatı makası süresiz sürmelidir. Bu koşullardan herhangi biri yerine getirilmediği takdirde sorunlar ortaya çıkabilir.
Çatı kafes farklı şekil ve boyutlarda çok sayıda bir araya getirilir. Çoğu çatı makasları 2x biçilmiş kereste kullanın. (akorları ve ağları), tipik olarak 8 × 4 × 2 ile 2 değişiklik üyelerin boyutu. Nedeniyle gücü, kafesler genellikle biçilmiş kereste kirişler veya kirişleri daha uzak aralıklıdır. 24 Bir kiriş aralığı aralığı “yaygındır. Hatta ac sistemleri ağırlayacak edebilirsiniz Kafes kafes içinde küçük odalar oluşturmak için imal edilir. Tepsi tavanlar bazen çatı makasları üst akor yükselterek ile oluşturulmaktadır. Bunlar tek bir parça olarak monte ya da iki ya da daha çok tek tek bileşenler olarak işyerinde monte edilecek şekilde sevk edilebilir.
Bir çatı makas, bir üst yatay eleman (üst akor), alt yatay elemanı (alt akor) ve ağları vardır. ağlar çapraz ya da dikey odaklı ve düğümleri denilen kavşaklarda üst ve alt akorları bağlamak vardır. düğümleri tipik olarak ayrı ayn bir kafes kiriş bağlantı elemanları odun içine bastırılır tırtıklı deliklere sahip düz metal levha dikdörtgen parçalar vardır, metal bağlantı levhaları ile birbirine bağlanır.
Genel truss analizi yükleme yalnızca düğümler oluşur, ya da ağlar ve akorları arasındaki eklemler olduğunu varsayar. Ayrıca düğümler bağlantıları tutturulmuş olduğu, ya da düğümler eğilme emniyet sıfır olduğunu varsayar. Bu, tüm kafes üyeleri gerilim veya sıkıştırma ya olduğu varsayılır ve hiçbir bireysel üye bükme yaşamaya kabul anlamına gelir. Normal düşey yük koşullarında, üst akor sıkıştırma üyesi ve alt akor bir gerilim üyesidir. Bireysel ağları kafes içindeki konumu bağlı olarak ya basınç veya germe üyeleridir. ağ-yapılar ve tonların kirişin bir derinlikte ya da üst ve alt kirişler arasındaki mesafeden yapısal yarar elde etmek için böyle bir şekilde etkileşime girer. Sonuç taşıma kapasitesi yüksek yük vardır nispeten hafif yapı elemanı olduğunu. Kafes ayrıca akorları ve ağları arasındaki boşlukları nedeniyle sıhhi tesisat, kablolama ve çatı alanı karşılamak için nispeten kolaydır.
Herhangi bir yapısal bileşeni ile olduğu gibi, ahşap kafes çatı yapıları yalnızca sonlu bir yük taşıyabilir. İnşaat kodları gereksinimleri eyaletten eyalete, ilçeye ilçe ve hatta belediyeler arasında değişmektedir. Modern ahşap kafes üreticilerinin genellikle personel yapısal mühendis var, ve kafes özellikle belli bir tasarım yükünü taşıyacak şekilde tasarlanmıştır. kafesler genellikle her kafes için bir kafes yerleştirme planı ve mühendislik veri sayfaları içeren bir kafes paketi ile sevk edilir. her kafes yapısındaki yerleştirilmek üzere olduğu kafes yerleştirme planı gösterir. veri sayfaları, boyutlarını tasarım yükü belirtmek bireysel akorları ve ağları beklenen reaksiyonlar ve yerleri, üye ve ekleme levhası boyutları ve güçleri desteklemektedir. Uygun şekilde tasarlanmış ve inşa halinde, bir ahşap kafes çatı sistemi güvenle belirtilen tasarım yükü taşıması beklenebilir. Çatı alanının fut kare 40-55 lira toplam tasarım yükü tipiktir. Bu ağır kar yükleri beklenebilir kuzey eyaletlerinde önemli ölçüde artabilir.
Hatta zarar vermeden, ahşap çatı makasları yeteneğini taşıyan yük evden eve ölçüde değişmektedir. Kullanılan tüm ahşap çatı makasları, bugün yapısal bir mühendis tarafından tasarlanan değil. Bu eski evlerin özellikle doğrudur. Kafes bazen sitede üreticisi tarafından monte edilmiştir. Yıl geçmiş, kafes üreticileri her zaman onların kafes tasarımı için bir mühendis işe yaramadı. Eski kafesler genellikle ekleme levhası üreticilerinden personel mühendisleri ile, ya da danışarak “ne amele” nin fabrikatör bilgisi dayanarak inşa edilmiştir. Buna ek olarak, bina kodları önemli ölçüde yılda değişti. Bütün bu eski evlerde bu çatı makasları arızalı güvensiz veya herhangi bir şekilde olduğu anlamına gelmez. Ancak, eski ahşap kafes kapasitesi yaygın olarak değişir göstermektedir.
Bir el çerçeveli ahşap çatı yapısı ile karşılaştırıldığında, bir odun kafes çatı yüksek ağırlık oranı gücü ve bir bileşenden gelen yapım aşamasında ev uyacak şekilde monte önceden yapım hızı avantajı vardır. Onlar da bu tür elektrik telleri, ısıtma kanalları ve sıhhi tesisat olarak hizmet hatları, yerleştirme kolaylaştırılması avantajına sahiptir. Normalde ön sipariş ve özel yapım aşamasında ev için tasarlanmış olarak yer daha teslim süresi genellikle yoktur.
Aşağıdaki prefabrik ahşap çatı makasları temel bileşenlerini gösteren bir kroki olduğu:
bağlantı levhası üst akor alt akor web prefabrik mühendislik ahşap çatı makas
Aşağıdaki bir şantiyede teslim prefabrik ahşap çatı makasları bir fotoğrafıdır. Kafesler kaldırılmış ve geçici engebeli arazide depolanan unutmayın. pürüzlü zemin yüzey kafes aşırı bükülmesi sonuçlandı. Bu kafesler neredeyse desteklenmeyen sağ ucunda, üzerinde özellikle doğrudur:
zeminde yığılmış prefabrik ahşap çatı makasları

Aşağıdaki fotoğraf gösterileri sürüyor çatı kaplama çatı makasları yüklü:
Yüklü prefabrik lamine ahşap çatı AC açılış makasları
Central Florida yapısal mühendis yardıma ihtiyaç duyarsanız, lütfen bize ulaşın .

Website Link Visit Link Here
Category
Yorumlar